Jørgen Restad, som var russepresident på Follo i fjor, var over seg av begeistring etter at han hørte Gåte live for første gang da de holdt sin legendariske gjenforeningskonsert i Dødens dal 24. oktober.
Nå kan han få enda en stor opplevelse, for siste helga i juli kommer Gåte sammen igjen. Akkurat der Restad ønsker å høre dem - på Storås.
- Det blir kjempe! Inni skogen der blir perfekt setting.
- Skal du på Storås?
- Ja, jeg skal i alle fall det nå ja. Det er det ingen tvil om.
Få jobber
- Så var det ikke slutt likevel, Per Tronsaune?
- Jo. Ingen snakket om flere konserter før etter Dødens dal. Da kom det mange forespørsler. Gåte kunne ha spilt ti, tolv konserter neste sommer, men det blir ikke flere opptredener enn vi kan telle på én hånd, sier Tronsaune som er både Gåte-manager og initiativtaker til neste års festival.
Yndlinger
Et annet band som blir å høre på Storås, er 22, der Magnus Børmark er gitarist.
Det blir også John Olav Nilsen & Gjengen, som antakelig er Norges mest ettertraktede og omtalte band for tiden. Plata «For sant til å være godt» har fått seksere stort sett over hele rekka. Både Jokke, Clash og Håkan Hellström har vært nevnt som referansepunkter. Sikkert er det i alle fall at bergensbandet har truffet en nerve både hos kritikere og platekjøpere.
Det siste bandet som slippes nå, er svenske Lillasyster.
- Det er svensk hardrock fra Göteborg som er i ferd med å ta av til gangs. Man kan si at det er heavyrockens DDE, veldig allsangvennlig, forteller Tronsaune.
- Hvor langt har dere kommet med bookingarbeidet?
- Festivalen ble stiftet mandag, og vi driver med dette på fritiden. Vi gjør et førsteslipp nå. Men vi har kontroll på flere band enn disse fire. Så vi føler at vi er godt på tur.
|
|
| fantastisk |
|
| Dette legger virkelig grunnlaget for en stor Storåsfestival 2010. En sterk start, vi er spente på fortsettelsen! | |
| Av: Torkild Svorkmo-Lundberg | Svar på innlegget |





