Tips oss

Tips oss 24 timer i døgnet

Orkdal kommune har ansvar for opprydning langs Orkdalsveien. Dette skiltet viser at arbeidet ikke alltid blir gjort som det skal.

Orkdal kommune har ansvar for opprydning langs Orkdalsveien. Dette skiltet viser at arbeidet ikke alltid blir gjort som det skal.

Inne i dette krattet står skiltet som viser vei til en meget viktig bygning

Ser du skiltet? Neppe. Det er fordi skiltet som peker mot sykehuset i Orkdalsveien er gjemt bak et tre. Skiltet er umulig å se for bilister som kommer kjørende i sørgående retning.

Skiltet for sykehusets innkjørsel er dekket av hengende grener, og tyder på at ikke alt er på stell hos Orkdal kommune når det kommer til grøfterydding.

– Det er alt for dårlig når de ikke passer på å rydde opp så skiltene vises, sier Asbjørn Krogseth fra Skaun.

– Det blir for dumt

Krogseth er en av dem som er oppgitt over at kommunen ikke gjør jobben sin.

– Det er klart folk ser sykehuset, men det er kanskje en idé å også gjøre det klart for dem hvor de skal svinge inn.

Eivind Ustad i veiavdelingen for tekniske tjenester i Orkdal kommune, er helt enig med Krogseth.

– Det blir for dumt når skilt er skjult på denne måten.

Private eiere

Ustad forteller at mange av trærne som vokser langs veien, står på private eiendommer.

– Mange av eierne tenker ikke over at greinene vokser og blir hengende foran skilt, sier Ustad.

– Hvis trærne står på private eiendommer, er det da eiernes ansvar å fjerne dem?

– Nei, det er fremdeles vårt ansvar. Vi prøver til en hver til å holde veikanten fri for busker og trær som skjuler skiltene, sier Ustad.

Han hadde ikke lagt merke til det tildekte sykehusskiltet.

– Når en kjører forbi hver dag, er det lett å overse.

Direkte kontakt

I papirutgaven av ST fredag, kan du lese hva som skjedde da veiavdelinga i Orkdal kommune ble kontaktet om saken.

Disqus

Kjenner du igjen dette tjuvgodset?

Polakk snakket norsk i 2010. I avhør nå hadde han plutselig «glemt» språket.

Kattugle angrep i Northug-stil

Ei kattugle beskytter ungene sine med nebb og klør i Børsa. Fire personer er blitt angrepet.

– Forkastelig

Fant søppelsekker på rasteplass.

Vil ha innspill til Frilsjø-planer

Tirsdag kveld inviterer ungdomsrådet i Meldal til åpent møte om hvordan Frilsjøen kan utvikles videre.

Skjerpede fiskeregler i elva

I fjor fikk du kun et gebyr på 1000 kroner hvis du ble tatt for tjuvfiske utover kvoten. I år må du «blø» mye mer.

Tekno Odin til Orkdal i juni

Unikumet Tekno Odin kommer trolig til Orkdal og Vikingetravet den 14. juni.

Ungdomskveld på Viggja

Fredag kveld blir det minikonsert og åpen scene for ungdom i Viggjarheim på Viggja. I live på Viggja er i gang.

OFK og OIF nærmer seg avtale

Torsdag kveld ble Fredrik Evjen (Orkla FK) og Øyvind Togstad (OIF) enige om et utkast på en avtale som få OIF inn på eiersiden av pumpestasjonen og røra fra Elkem Thamshavn.

Kjenner du igjen dette tjuvgodset?

Polakk snakket norsk i 2010. I avhør nå hadde han plutselig «glemt» språket.

Vær-Sjur

Endelig en morgen som minner om trøndersommeren, gråvær, vind og temperatur på rundt 12 grader. For kaldt for shorts, for varmt for bukse, men med Oasis, Iggy Pop og Ida Maria på ørene går alt bra.

Kattugle angrep i Northug-stil

Ei kattugle beskytter ungene sine med nebb og klør i Børsa. Fire personer er blitt angrepet.