Nominasjonsmøtet ble avholdt 22. november, og de 56 utsendingene på møtet valgte altså Sp-politikeren fra Skaun på topp, med Liv Darell (Rissa), Rune Krogh (Røros), Rasmus Skålholt (Orkdal) og Kristine Graneng (Bjugn) på de neste plassene.
Andre lokale navn på lista er Elisabeth Selås fra Agdenes (11.), Oda Sagør Stølen, Hemne (17.), Lars Morten Rosmo, Skaun (18.), Arne Mærk Ersvik, Meldal (22.), Jon P. Husby, Skaun (24.), Knut Ingolf Dragset, Rennebu (30.), Mari Storm Myrmæl, Meldal (31.), Anders Krokstad, Snillfjord (32.), Oddbjørn Bang, Orkdal (40.) og Åse Torevik, Hemne (43.).
Blir Sandviks utfordrer?
– Målsetningen for fylkeslaget i den kommende fylkestingsperioden er å få fire faste representanter på fylkestinget, sier Anita Utseth, første nestleder i Sør Trøndelag Senterparti, i ei pressemelding.
Her er den komplette lista fra Sør-Trøndelag Senterparti ved fylkestingsvalget 2015:
1. Gunn I. Stokke, 1959, Skaun
2. Liv Darell, 1958, Rissa
3. Rune Krogh, 1969, Røros
4. Rasmus Skålholt, 1968, Orkdal
5. Kristine Graneng, 1992, Bjugn
6. Gunnar Hynne, 1953, Trondheim
7. Ellen Aanes Draagen, 1965, Hitra
8. Bjørn Hovstad, 1957, Midtre Gauldal
9. Laila Lund, 1966, Ørland
10. Vegard Frøseth Fenes, 1996, Trondheim
11. Elisabeth Selås, 1969, Agdenes
12. Jarle Martin Gundersen, 1959, Klæbu
13. Heidi Greni, 1962, Holtålen
14. Kolbjørn Frøseth, 1964, Trondheim
15. Jorid Oliv Jagtøyen, 1971, Melhus
16. Gudbrand Rognes, 1975, Holtålen
17. Oda Sagør Stølen, 1992, Hemne
18. Lars Morten Rossmo, 1960, Skaun
19. Astrid Bjørkøy, 1968, Trondheim
20. Per Røsseth, 1956, Selbu
21. Tone Bårdli, 1968, Åfjord
22. Arne Mærk Ersvik, 1981, Meldal
23. Jorunn Skarsvåg, 1942, Frøya
24. Jon P. Husby, 1953, Skaun
25. Signe Lillian Fagerdal Normeland, 1974, Osen
26. Jan Helge Grydeland, 1953, Roan
27. Bjørg Marit Sæteren, 1959, Oppdal
28. Ingrid Johanne Haarstad, 1960, Tydal
29. Rita Blokkum, 1963, Melhus
30. Knut Ingolf Dragset, 1969, Rennebu
31. Mari Storm Myrmæl, 1996, Meldal
32. Anders Krokstad, 1958, Snillfjord
33. Anne Marit Presthus Okstad, 1955, Trondheim
34. Jon Husdal, 1960, Åfjord
35. Laila Iren Veie, 1968, Bjugn
36. Ole Herman Sveian, 1974, Malvik
37. Signy Thorsvoll, 1965, Midtre Gauldal
39. Johanne Storler, 1963, Trondheim
40. Oddbjørn Bang, 1953, Orkdal
41. Live Moen Forodden, 1983, Trondheim
42. Tor Martin Sunde, 1946, Rissa
43. Åse Torevik, 1954, Hemne
44. Ola Husa Risan, 1994, Oppdal
45. Anna Cecelie Brustad Moe, 1975, Trondheim
46. Lars Borten, 1952, Melhus
47. Ingeborg Sandvik, 1987, Selbu
48. Lise Røvik, 1995, Snillfjord
49. Ole Graneng, 1963, Bjugn