11.03.2010     Sett som startside
Siste 10
Dårlig på likestilling (10.03 | 08:55)
Marsjerte for bygda (10.03 | 08:54)
29 000 liter alkohol (10.03 | 08:43)
Ferdselsrett (09.03 | 13:43)
Brann på Storås (09.03 | 08:45)
Bil i grøfta (09.03 | 08:45)
På villspor i fjellet (09.03 | 08:43)
Si din mening
Vi går de to tøffeste vintermånedene i møte. Hvordan virker været inn på dagsformen din?
Hater snø og kulde.
Helt topp, elsker det!
Bryr meg ikke, været må vi bare ta som det kommer.
Ha-ha - har reist til sydligere strøk!
TV-adressa:
Søk i arkivet
Mest debatterte sak
Denne politibilen kjørte på en personbil på Høgkjølen onsdag morgen. Begge bilene måtte fraktes vekk med bergingsbiler.
En person til sykehus etter kollisjon
Foto: John M. Myrhaug
Del artikkelen på Facebook

HEMNE: En person er sendt til sykehus for undersøkelse etter at to biler kolliderte like ved Lenesbrua på Fv 680 i Hemne torsdag. Vedkommende skal ikke være alvorlig skadd. Politiet mottok melding om ulykken like etter klokka 12.30. Årsaken til ulykken er så langt ikke kjent.

Tips en venn om denne saken !
 

Skriv din mening
Send meg svar
 
Problembru
05.02.10 - 10:03
For de lokalkjente er dette alltid en plass for nedbremsing og krabbefart, alltid glatt på brua der i vinterhalvåret! Dessuten er kurven utrolig krapp, jeg tør ikke møte noen i den svingen, ei heller på brua. Rart det ikke har kommet opp noe spesifikt varselskilt der? Noen som vet hvor bred brua er?
Av: Frøken Smilla Svar på innlegget
Hei Svein Otto!
04.02.10 - 20:22
Artig at en profilert politiker tør å delta i slike debatter! De fleste av kollegene dine kaster jo bare spitord etter oss som tar talefriheten på alvor! Jeg er enig med deg, noen SANDKORN hadde gjort seg! Ellers er det slik på denne veistrekningen at det er svingete og uoversiktlig, her deles det ut bøter over en lav sko - mens vi aldri har hørt et ord fra lensmannsetaten om at man krever utbedring av veien! Jeg kjørte her første gang i 1979, sist jeg kjørte forbi for et knapt år siden, fremstår veien akkurat likedan, uten vesentlige endringer. At slikt er lovlig er ubegripelig. Vi ønsker Demokratene velkommen, det trengs etr fornuftig ord fra politisk hold også!
Av: Erik Prestmo Svar på innlegget
Ikke enkelt å være politi.
05.02.10 - 17:51
Nok engang, så er det politiets feil. Ja det er ikke enkelt å være politi i dette dalstrøket gitt.
Av: kjell bolme Svar på innlegget
Åjoda, enkelt!
10.02.10 - 11:16
Enkelt å være polis, så lenge de har supportere som Kjell! Som ikke ser skogen for bare trær, eller ikke ser urettferdighet rett under sin egen nese! Vi får håpe entusiasmen holder seg.....
Av: E P Svar på innlegget
Årsaken ukjent
04.02.10 - 16:00
Det står i reportasjen at årsaken til ulykken så langt ikke er kjent. Hva sier bildet. Jo at det er speilblankt uten strøing. Man trenger ikke være ingeniør for å se dette. Svein Otto Nilsen Demokratene
Av: Demokrat Svar på innlegget
heh..
04.02.10 - 19:08
Mine øyne ser et helt normalt norsk vinterføre. Takk gud for at noen veier er sånn. Salt skal man ha på maten!!
Av: jompa Svar på innlegget
Føret
04.02.10 - 18:38
Farten skal avpasses etter forholdene, IKKE etter hvor godt det er strødd/brøytet (om i det hele tatt), enkelt og greit. En annen ting er denne broa, som knapt har plass til én lastebil i bredden. To biler går så vidt, om man passer på. Det ble ikke mye bedre etter at det ble montert rekkverk, slik at den virker enda smalere!
Av: HN Svar på innlegget
D va fint vinterføre
04.02.10 - 18:19
Kom dit før d va opprydda, og d va fint vinterføre og ikke noe spesielt glatt. Så du må bærre start på ingeniør utdanninga tru æ.
Av: vinterføre Svar på innlegget
rett
04.02.10 - 17:48
ja sånn er veiene mye fra Orkanger over over hemkjølen å, de er seine med å strø i disse trakter.Og en blir straffet med å kjøre med pigg når en skal inn til byen, men uten pigg her ute er en fare for trafikken, og går det galt får en bot, mens politiet slipper unna, en sak fra ca 2 uker siden da poliet kjørte ut ble saken henlagt, mens en privat person fikk 7000 i bot for samme forskjeelse. Da mister en all respekt for loven, men du Svein Ottto kan vel ta dette vidre ang denne saken stod i avisa her den å.
Av: STOREN Svar på innlegget