Disse kom på seierspallen

Sjekk resultatlista her.

Trond Ørjan Eide (midten) vant 10-km foran Marhawi Habteselase og Håkon Selvnes. Alle foto: Thor Zevgren 

I dameklassen over 10 km vant Maria Wågan (midten) foran Sonja Lystad (t.h.) og Drude Tøndel.  

Her er løperne på vei ut av Idrettsparken rett etter start, etter en runde rundt friidrettsbanen. Foto: Thor Zevgren 

Nyheter

– Tilbakemeldingene var udelt positive. Vi fikk kjempeskryt, sier en fornøyd løpsgeneral, Thor Zevgren.

Det nye gateløpet, som har navnet Orkdal Energi Mila, har start og mål på friidrettsbanen i Idrettsparken på Orkanger. Arrangør er Orkanger IF friidrett og Orkdal Energi.

Det samlet sist torsdag kveld 78 deltakere i debuten, hovedsakelig konkurranseløpere.

Løperne kunne velge mellom 5 og 10 kilometer.

PS! Les mer om løpet i lørdagens papiravis.


Her er resultatlista:


Kvinner 12-13

1. Kristine Myklegard Kristiansen, Børsa IL, 22,35

Kvinner 14-15:

1. Ragni Bonvik, OIF friidrett, 30,49

Kvinner 16-17:

1. Solveig N. Løvset, Strindheim, 19,34

Kvinner 18-19:

1. Marie Strømsvik Evjen, Orkdal IL, 45,18

Kvinner 23-34:

1. Anniken Amos Ruud, Strindheim, 17,56, 2. Kristine Fjellanger, NTNU, 18,48, 3. Ellen Haugrønning, NOTEAM, 47,34, 4. Solveig Rødsjø, NOTEAM, 47,35

Kvinner 35-39:

1. Vibeke Gussøy, Sjetne IL, 45,25

Kvinner 40-44:

1. Kristin Johansen, MOTEAM, 28,50, 2. Synnøve Storsand, NOTEAM, 30,13

Kvinner 45-49:

1. Sigrid Merete M. Pedersli, Leinstrand IL, 23,41, 2. Kari Holseth, OIF friidrett, 25,12

Kvinner 55-59:

1. Karin Margrethe Sandhaugen, MOTEAM, 28,42

Menn 12-13:

1. Vegard Myklegard Kristiansen, Børsa IF, 17,34, 2. Lars Dybdahl, OIF friidrett, 20,27, 3. Tor Andre Hellandsjø, OIF friidrett, 24,15, 4. Ole Andreas Gussøy Vorland, Sjetne IL, 45,20

Menn 14-15:

1. Espen Dybdahl, OIF friidrett, 23,50

Menn 18-19:

1. Joakim Sødal, Kyrksæterøra IL, 15,38, 2. Jørgen Halgunset, Rindal IL, 16,59, 3. Steinar Bøe, Rindal IL, 17,8, 4. Henning Andersson, Strindheim IL, 17,28, 5. Marius Johansen, NOTEAM, 25,06

Menn 20-22:

1. Øystein Solligård, Svorkmo/NOI, 17,02, 2. Tomas Renå, Strindheim IL, 17,20, 3. Ermias Yousief Araya, Rindal IL, 17,31

Menn 23-34:

1. Lars Bendic Eide, Strindheim IL, 15,50, 2. Christer Skaug, Malvik IL, 21,03

Menn 35-39:

1. Ståle Sæterbakk, OIF friidrett, 25,07

Menn 45-49:

1. Ketil Ingdal, Ytre Geistastrand IL, 21,40, 2. Trygve Dybdahl, OIF friidrett, 22,47, 3. Ole Roar Bonvik, OIF friidrett, 30,50

Menn 55-59:

1. Einride Asbøll, Svorkmo/NOI, 21,05, 2. Per Inge Slåen, OIF friidrett, 29,00

Menn 60-64:

1. Tore Salvsen, OIF friidrett, 21,56

Menn 65-69:

1. Arvid Syrstad, Skaun IL, 2. Ole Gussøy, Sjetne IL, 28,14


Menn 14-15:

1. Sivert Tvete, Børsa IL, 46,30

Menn 16-17:

1. Øystein Myklegard Kristiansen, Børsa IL, 37,38, 2. Jon Vegard Grut, Nor IL, 39,08, 3. Lars Bonvik, Børsa IL, 44,17

Menn 18-19:

1. Jørgen Natvig Løvset, Byåsen IL, 36,56

Menn 20-22:

1. Jo Inge Sandvik, Svorkmo/NOI, 36,13

Menn 23-34:

1. Trond Ørjan Eide, Strindheim IL 31,37, 2. Marhawi Habteselase, Rindal IL, 33,07, 3. Håkon Selvnes, Orkdal IL, 34,26, 4. Eirik Selvnes, Orkdal IL, 34,27, 5. Ottar Ustad, OIF friidrett, 39,04

Menn 35-39:

1. Eivind Selven, OIF friidrett, 44,32

Kvinner 23-34:

1. Maria Wågan, Namdal Løpeklubb, 37,42, 2. Ingeborg Mo Ustad, OIF friidrett, 52,10, 3. Ingvild Meistad, NOTEAM, 54,28

Kvinner 35-39:

1. Inger Elisabeth Grønningen, Lensvik IL, 47,05, 2. Monica Forren, Orkdal IL, 55,15

Kvinner 40-44:

1. Sonja Lystad, Svorkmo/NOI, 44,05, 2. Wenche Sollien, NOTEAM, 50,31, 3. Mari Dyrseth, NOTEAM, 55,45, 4. Kristin Erlandsen, NOTEAM, 1.35,44

Kvinner 45-49:

1. Drude Merete Tøndel, Børsa IL, 46,46, 2. Kate Nisja, Betonor, 50,50, 3. Berit Myren, Børsa IL, 4. Wenche Merete Helbæk, NOTEAM, 1.02,35, 5. Ellen Gangås, NOTEAM, 1.05,10, 6. Ann Kristin Skjellhaug, NOTEAM, 1.35,46

Kvinner 50-54:

1. Anne Løkstad, NOTEAM, 1.02,35

Kvinner 55-59:

1. Kjersti Kosberg Solberg, NOTEAM, 55,59

Menn 40-44:

1. Tormod Løkken, Orkdal IL, 43,21, 2. Kai Normannseth, NOTEAM, 52,09

Menn 45-49:

1. Kolbjørn Larsen, OIF friidrett, 42,18

Menn 50-54:

1. Terje Olsen, Rindal IL, 34,29, 2. Johan O. Wiggen, Børsa IL, 49,59

Menn 55-59:

Jon Roald Sandvik, Svorkmo/NOI, 43,41

Menn 60-64:

1. Tor Jarle Bolme, Rindal IL, 44,36