Storsjöcupen:

Orkla FK slo Ålen i finalen

Mange lag fra avisa Sør-Trøndelag sitt nedslagsfelt deltok i en av Sverige eldste cuper. I helga ble det spilt sluttspill.

Orkla FK vant finalen i B-sluttspillet, i G15-klassen.  Foto: Facebook/Orkla FK

Sport

Storsjöcupen ble arrangert i Östersund, i Sverige, mellom 2. og 7. juli, og det var flust av lag fra ST-regionen med. Turneringen er en av Sveriges eldste, og det spilles i klasser mellom 11 og 16 år.

Elleve ST-lag kvalifiserte seg til A-sluttspill. Disse var: Orkla FK (G13), Orkla/Orkdal 2 (G13), Orkla FK 2 (G14), Orkla FK 1 (G14), Orkla FK (G16), Orkanger IF (G16), Orkdal IL (J12), Meldal FK (J14), Orkla FK (J15), Orkanger IF (J15) og Orkla FK/Orkanger IF (J16).

Tolv ST-lag spilte B-sluttspill. Disse var: Buvik IL (G12), KIL/Hemne (G13), Meldal FK (G13), Orkla FK (G15), Skaun BK (G15) Meldal FK (G15), Meldal FK (G16), Orkla FK/Orkdal (J13), Orkanger IF (J13), KIL/Hemne 1 (J14), Skaun BK (J15) og Meldal FK (J16).

Sluttspill

Mest av alle imponerte kanskje Orklas G15-lag, som vant B-sluttspillet, etter å ha slått Ålen 3-1 i finalen.

Meldal FK tok seg til semifinalen i B-sluttspillet i både G15- og G16-klassen; dermed bronsemedaljer.

Samarbeidslaget Orkla FK/Orkanger IF viste at det er håp for fremtida, da de tok seg til kvartfinalen i A-sluttspillet, i jenter 16-klassen. I B-sluttspillet i jenter 15-klassen, endte Skaun BK til slutt på delt tredjeplass.

Mange andre ST-lag kom til kvartfinaler, slik som resultatoversikten (for alle ST-lag) under, viser.

LES OGSÅ:

G12 - pulje E

Buvik IL-Brunflo FK 3-4

Inderøy IL 2-Buvik IL 1-4

Egge-Buvik IL 3-2

1/16-finale: Buvik IL-Lierne 9-0

1/8-finale: Buvik IL-Ope 3 4-1

Kvartfinale: Steinkjer 2-Buvik IL 3-1

G13 - pulje A

Orkla/Orkdal 2-Reymersholms IK 2-3

Trygg/Lade 2-Orkla/Orkdal 2 2-1

Orkla/Orkdal 2-Verdal 4-2

1/16-finale: Ope-Orkla/Orkdal 2 2-1

G13 - pulje B

Meldal FK-Beitstad/Fölling 2-3

Nessegutten-Meldal FK 11-1

Meldal FK-Hommelvik 2 1-6

1/16-finale: Dahle/Nordlandet 2-Meldal FK 4-5 (etter straffesparkkonkurranse)

1/8-finale: KIL/Hemne-Meldal FK 7-4 (etter straffesparkkonkurranse)

G13 - pulje C

Vestbyen-KIL/Hemne 2-3

KIL/Hemne-Frei 2-4

KIL/Hemne-Steinkjer 2 0-1

1/16-finale: KIL/Hemne-Stadsbygd 3-2

1/8-finale: KIL/Hemne-Meldal FK 7-4 (etter straffesparkkonkurranse)

G13 - pulje I

Orkla FK 1-Sparbu 3-1

Neset-Orkla FK 1 1-4

Östersund-Orkla FK 1 0-4

1/16-finale: Orkla FK 1-Byneset 4-1

1/8-finale: Sverresborg-Orkla FK 1 5-2

Begge Orkla FK sine lag i G13-klassen er videre til A-sluttspill.  Foto: Privat

G14 - pulje B

Steinkjer-Orkla FK 2 1-2

Orkla FK 2-Lånke 11-0

Orkla FK 2-Östersund 1-0

1/8-finale: Orkla FK 2-La Academia 2-0

Kvartfinale: Orkla FK-Sörlia 3-4 (etter straffesparkkonkurranse)

Orkla FK 2 G14-lag, og motstanderne i 1/8-finalen; La Academia.  Foto: Privat

G14 - pulje I

Orkla FK 1-Stöde 6-0

Skogn-Orkla FK 1-2

Sörlia-Orkla FK 3-0

1/16-finale: Trond-Orkla FK 0-2

1/8-finale: CEF Tucuman-Orkla FK 5-1

G15 - pulje C

Skaun BK-Orkla FK 0-4

Orkla FK-Verdal 0-3

Skaun BK-Östersunds/Åre 2-4

Verdal-Orkla FK 4-0

Östersunds/Åre-Orkla FK 1-1

1/8-finale: Orkla FK-Ope 3-0

1/8-finale: Åfjord-Skaun BK 3-1

Kvartfinale: Orkla FK-Drevja 5-0

Semifinale: Fosen/Ørland-Orkla FK 1-3

Finale: Orkla FK-Ålen 3-1

G15 - pulje F

Hitra-Meldal FK 5-0

Meldal FK-Frösö 0-3

Fosen/Ørland-Meldal FK 5-2

1/8-finale: Vuku-Meldal FK 0-4 (etter straffesparkkonkurranse)

Kvartfinale: Meldal FK-Tangmoen 5-3 (etter straffesparkkonkurranse)

Semifinale: Ålen-Meldal FK 2-1

G16 - pulje A

Verdal-Meldal FK 5-0

Meldal FK-Egge/SFK2 0-9

Meldal FK-Ope/Frösön 0-7

1/8-finale: Brunflo-Meldal FK 2-4

Kvartfinale: Kvam-Meldal 5-6 (etter straffesparkkonkurranse)

Semfinale: Inderøy-Meldal FK 3-0

G16 - pulje F

Orkla FK-Bangsund 4-0

Namsos/Levanger-Orkla FK 0-0

Brunflo-Orkla FK 1-1

1/16-finale: Orkla FK-Sverre 3-0

1/8-finale: Verdal 1-Orkla FK 2-1

G16 - pulje J

Tiller-Orkanger IF 3-0

Orkanger IF-Flatås 1-0

Ås/Östersund-Orkanger IF 1-2

1/16-finale: Östersund-Orkanger IF 1-0

J12 - pulje E

Orkdal IL-Östersund 5-5

Sverre 2-Orkdal IL 0-9

Lierne-Orkdal IL 1-9

1/8-finale: Orkdal IL-Verdal 2 2-5

J13 - pulje B

Brunflo-Orkla FK/Orkdal 0-1

Orkla FK/Orkdal-Nessegutten 2 0-0

Orkla FK/Orkdal-Sverre 1 0-1

Flatås-Orkla FK/Orkdal 3-1

1/8-finale: Hegra/Skjelstadmark-Orkla FK/Orkdal 0-2

Kvartfinale: Røra/Inderøy-Orkla FK/Orkdal 1-0

J13 - pulje I

Orkanger IF-Henning IL 0-1

Byåsen-Orkanger IF 0-4

Heimdal-Orkanger IF 1-0

1/16-finale: Tangmoen-Orkanger IF 0-2

1/8-finale: Verdal-Orkanger IF 1-2

Kvartfinale: Orkanger IF-Skogn 1 0-3

J14 - pulje F

Meldal FK-Hommelvik 2-4

Inderøy 2-Meldal FK 2-3

Meldal FK-Brunflo 0-0

1/8-finale: Sverre-Meldal FK 4-0

J14 - pulje K

Nidelv-KIL/Hemne 2-1

KIL/Hemne 1-Ragunda/Strömsund 2-0

Utleira 2-KIL/Hemne 1-1

1/16-finale: Charlottenlund 2-KIL/Hemne 7-0

J15 - pulje A

Orkla FK-Vuku 3-0

Grong/Hållingen-Orkla FK 2-2

Offerdals-Orkla FK 0-8

1/8-finale: Orkla FK-Malvik 2-0

Orkla FK J15 er klare for A-sluttspill.  Foto: Privat

J15 - pulje F

Sundsvalls-Orkanger IF 2-1

Orkanger IF-Skogn 3-4

Lånke-Orkanger IF 0-4

1/8-finale: Melhus-Orkanger IF 3-0

Orkanger IF spilte seg til A-sluttspillet i J15-klassen.  Foto: Ole Martin Heli

J15 - pulje G

Malvik-Skaun BK 1-1

Skaun BK-Egge 1-0

Pandora-Skaun BK 6-0

1/8-finale: Skaun BK-Offerdals 3-0

Kvartfinale: Östersund-Skaun BK 0-1

Semifinale: Skaun BK-Ås 1-2

Skaun BK sitt J15-lag jubler etter å ha sikret avansement til kvartfinalen i B-sluttspillet.  Foto: Privat

J16 - pulje A

Ragunda/Strömsund-Orkla FK/Orkanger IF 0-4

Orkla FK/Orkanger IF-Bergs 2-1

Sparbu-Steinkjer-Orkla FK/Orkanger IF 1-2

Kvartfinale: Orkla FK/Orkanger IF-Egge 1 0-1

Samarbeidslaget Orkla FK/Orkdal IF er puljevinnere og klare for A-sluttspill i J16-klassen.  Foto: Privat

J16 - pulje D

Frösö/KD-Meldal FK 5-0

Meldal FK-Grand Bodø 1-5

Meldal FK-Sverre 1-5

1/8-finale: Namsos-Meldal FK 1-0