Isene til topps

Mona Isene fra Rennebu skytterlag ble banemester under Midt-Norsk mester i skyting i helga.

Mona Isene ble banemester under Midt-Norsk mester i skyting i helga.  Foto: Privat

Sport

Midt-Norsk mesterskap i bane- og feltskyting ble gjennomført i helga av Rennebu skytterlag og Opdal og Midtbygden skytterlag. Til sammen deltok hele 474 skyttere.

Baneskytingen ble arrangert på Gammelstødalen skytebane i Rennebu med innledende skyting fredag og lørdag, lagskytinger og finaler søndag. Feltskytingen ble lagt til Oppdal skytebane i Oppdal med fortløpende 42 skudd mesterskap som ble avsluttet lørdag. Her ble også hurtigskytingene Stang- og felthurtigskyting arrangert.

Vinner av feltmesterskapet ble Egil Magne Hammervold fra Eidsvåg og Eidsøra skytterlag. Med Ingar Waag, Surnadal, og Otte Hårstad, Rennebu på de neste plassene.

Mona Isene fra Rennebu skytterlag ble banemester foran Tore Byberg, Rissa, og Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal.

Under finner du topplistene, samt resultater fra lokale skyttere

Midt-Norsk mesterskap bane

Mesterskap:

Klasse 1: 1. Sveinung Mossing, Aasen 248, 2. Jan Gunnar Feragen, Aasen 248, 3. Gert Are Hildrestrand, Hildre og Brattvåg 244

Klasse 3-5: 1. Mona Isene, Rennebu (5) 343, 2. Tore Byberg, Rissa (5) 342, 3. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal (5) 342, 4. Tore Veie, Rissa (5) 341, 5. Eline Lillegård, Hjelmen (5) 341, 6. Terje Nisja, Sunndal (5) 341

V55: 1. Venke Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 346, 2. Bjørn Trøite, Rennebu 345, 3. Knut Bakken, Stjørdal 345

Klasse 2: 1. Sanna Marie Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 342, 2. Ola Edvart Haugen, Stordalen 340, 3. Jan Malmedal, Malmefjorden 336, 4. Svenn Harald Hovd, Namdalseid og Lyngen 336

Rekrutt: 1. Vegard Fjærli, Bæverdalen 349, 2. Sondre Trøen, Rissa 348, 3. Snorre Sverkmo Julnes, Namdalseid og Lyngen 346

Eldre rekrutt: 1. Madelen Mjøsund, Lånke 350, 2. Andreas Valde, Engesetdal/Skodje 350, 3. Jørgen Vassli, Stjørdal 349, 4. May Ingrid Raaen, Skjelstadmark 349, 5. Isak Frøysadal Hauge, Sunnylven 349,

Junior: 1eo. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 349, 2eo. Hanna Haabeth, Aasen 349, 3. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage 349

Eldre Junior: 1. Karen Snekvik, Surnadal 347, 2. Andre Raaen, Skjelstadmark 343, 3. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 340

V65: 1. Rolf Jarle Rakvåg, Rakvåg 350, 2eo. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 350, 3eo. Harald Valved, Nesjestranda & Skaala 350, 4. Jon O. Skei, Skogn 350, 4. Odd Nordtug, Forr 350

V73: 1. Tor Skomsvold, Vemundvik 350, 2eo. Ivar Otto Husby, Trondhjems 350, 3eo. Even Kjøsen, Meldal 350

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Sveinung Mossing, Aasen 248, 2. Jan Gunnar Feragen, Aasen 248, 3. Gert Are Hildrestrand, Hildre og Brattvåg 244,

Klasse 2: 1. Sanna Marie Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 243, 2. Ola Edvart Haugen, Stordalen 242, 3. Jan Malmedal, Malmefjorden 241, 23. Elin Berge, Skaun 234

Klasse 3: 1. Thomas Stenvoll, Soknedal 244, 2. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 238, 3. Chaney W. Sætre, Engesetdal/Skodje 237, 11. Annette Odden, Rennebu 230, 12. Vegard Skamfer, Rennebu 229,

Klasse 4: 1. Andreas Riksheim Oldeide, Sykkylven 242, 2. Robert Stornes, Nidaros 242, 3. Geir Raaen, Skjelstadmark 242, 11. Oddbjørn Duaas, Heim/Hemne 238, 19. Anders Silset, Heim/Hemne 237, 25. Stian Halland, Rennebu 236, 42. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 232,55. Håvard Rønning, Rennebu 229, 61. Tor I. Laugen, Skaun 229

Klasse 5: 1. Finn Atle Oldeide, Sykkylven 247, 2. Terje Nisja, Sunndal 246, 3. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 246, 6. Mona Isene, Rennebu 244, 13. Tove Ingeborg Hansen, Heim/Hemne 243, 23. Roar Saksvik, Orkla 241, 28. Otte Hårstad, Rennebu 240, 32. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 240, 55. Anita Jære, Rennebu 235, 56. Arnfinn Berdal, Rindal 235, 59. Birger Meistad, Orkla 234, 63. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 226

Klasse V55: 1. Ove Andre Sæternes, Nordre Skage 249, 2. Knut Bakken, Stjørdal 248, 3. Torkil Berg, Trondhjems 246, 6. Bjørn Trøite, Rennebu 246, 13. Øystein Antonsen, Orkla 243, 18. Ole Steigedal, Rennebu 242, 44. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 232

Klasse AG3: 1. Tom Olav Moldskred, NROF Søre Sunnmøre 236, 2. Vegar Bakken, NROF Søre Sunnmøre 221

Klasse HK416: 1. Håvard Sætermo, HV-12 Trøndelag 234, 2. Tore Egil Halse, Hv-11 Møre og Fjordane 230, 3. Grim Sætebø, Hv-11 Møre og Fjordane 229

Klasse NU: 1. Jørgen Skamfer Bjerkås, Rennebu 237, 1. Ragnhild Nygård Bjerkås, Rennebu 244, 3. Jonatan Klokset Lilleng, Engesetdal/Skodje 235, 6. Håkon Skamfer, Rennebu 240

Klasse R: 1. Sondre Trøen, Rissa 249, 2. Vegard Fjærli, Bæverdalen 249, 3. Anton Trøa Olsen, Stordalen 247, 9. Asle Berg Duaas, Orkla 245, 25. Håkon Hoel, Rennebu 232

Klasse ER: 1. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 250, 1. Andreas Valde, Engesetdal/Skodje 250, 3. Isak Frøysadal Hauge, Sunnylven 250, 10. Maren Flå Sundset, Rennebu 249, 12. Joakim Skauge, Skaun 248, 20. Peder Gundersen, Heim/Hemne 241

Klasse J: 1. Ingrid Eline Aas, Nordre Skage 250, 2. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 249, 3. Hanna Haabeth, Aasen 249

Klasse EJ: 1. Karen Snekvik, Surnadal 247, 2. Andre Raaen, Skjelstadmark 243, 3. Karoline T Eikrem, Aspøy og Straumsnes 240, 5. Sondre Saksvik, Orkla 238

Klasse NV: 1. Eva Karin Tilset, Opdal og Midtbygden 249, 2. Solveig Gulaker, Lånke 249, 3. Hjørdis Halsen, Skjelstadmark 248, 4. Christine Reiersen, Rennebu 245

Klasse V65: 1. Jon O. Skei, Skogn 250, 2. Odd Nordtug, Forr 250, 3. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 250, 12. Bjarne By, Skaun 249, 29. Even Langli, Rindal 247, 33. Arne Almskår, Rennebu 246, 36. Bjørn Magnar Landrø, Meldal 246

Klasse V73: 1. Fridtjof Dypveit, Nidaros 250, 2. Tor Skomsvold, Vemundvik 250, 3. Olav Veie, Levanger og Frol 250, 4. Even Kjøsen, Meldal 250, 14. Jostein W. Hoseth, Rennebu 249, 21. Inge Skamfer, Rennebu 248, 24. Svein Dalsegg, Meldal 248, 39. Steinar Løseth, Rindal 246, 46. Ola Bjerkås, Rennebu 239

ola.rise@avisa-st.no

952 52 255