Storsjöcupen arrangeres i Östersund, i Sverige, mellom 2. og 7. juli, og det er flust av lag fra ST-regionen med. Turneringen er en av Sveriges eldste, og det spilles i klasser mellom 11 og 16 år.
De to beste i hver pulje går videre til A-sluttspill, og følgende lag har kvalifisert seg dit: Orkla FK (G13), Orkla/Orkdal 2 (G13), Orkla FK 2 (G14), Orkla FK 1 (G14), Orkla FK (G16), Orkanger IF (G16), Orkdal IL (J12), Meldal FK (J14), Orkla FK (J15), Orkanger IF (J15), Orkla FK/Orkanger IF (J16).
De resterende lagene i puljene går til B-sluttspill: Buvik IL (G12), KIL/Hemne (G13), Meldal FK (G13), Orkla FK (G15), Skaun BK (G15) Meldal FK (G15), Meldal FK (G16), Orkla FK/Orkdal (J13), Orkanger IF (J13), KIL/Hemne 1 (J14), Skaun BK (J15), Meldal FK (J16)
Gruppespillet i Storsjöcupen er igang
G12 - pulje E
Buvik IL-Brunflo FK 3-4
Inderøy IL 2-Buvik IL 1-4
Egge-Buvik IL 3-2
G13 - pulje A
Orkla/Orkdal 2-Reymersholms IK 2-3
Trygg/Lade 2-Orkla/Orkdal 2 2-1
Orkla/Orkdal 2-Verdal 4-2
G13 - pulje B
Meldal FK-Beitstad/Fölling 2-3
Nessegutten-Meldal FK 11-1
Meldal FK-Hommelvik 2 1-6
G13 - pulje C
Vestbyen-KIL/Hemne 2-3
KIL/Hemne-Frei 2-4
KIL/Hemne-Steinkjer 2 0-1
G13 - pulje I
Orkla FK-Sparbu 3-1
Neset-Orkla FK 1-4
Östersund-Orkla FK 0-4
G14 - pulje B
Steinkjer-Orkla FK 2 1-2
Orkla FK 2-Lånke 11-0
Orkla FK 2-Östersund 1-0
G14 - pulje I
Orkla FK 1-Stöde 6-0
Skogn-Orkla FK 1-2
Sörlia-Orkla FK 3-0
G15 - pulje C
Skaun BK-Orkla FK 0-4
Orkla FK-Verdal 0-3
Skaun BK-Östersunds/Åre 2-4
Verdal-Orkla FK 4-0
Östersunds/Åre-Orkla FK 1-1
G15 - pulje F
Hitra-Meldal FK 5-0
Meldal FK-Frösö 0-3
Fosen/Ørland-Meldal FK 5-2
G16 - pulje A
Verdal-Meldal FK 5-0
Meldal FK-Egge/SFK2 0-9
Meldal FK-Ope/Frösön 0-7
G16 - pulje F
Orkla FK-Bangsund 4-0
Namsos/Levanger-Orkla FK 0-0
Brunflo-Orkla FK 1-1
G16 - pulje J
Tiller-Orkanger IF 3-0
Orkanger IF-Flatås 1-0
Ås/Östersund-Orkanger IF 1-2
J12 - pulje E
Orkdal IL-Östersund 5-5
Sverre 2-Orkdal IL 0-9
Lierne-Orkdal IL 1-9
J13 - pulje B
Brunflo-Orkla FK/Orkdal 0-1
Orkla FK/Orkdal-Nessegutten 2 0-0
Orkla FK/Orkdal-Sverre 1 0-1
Flatås-Orkla FK/Orkdal 3-1
J13 - pulje I
Orkanger IF-Henning IL 0-1
Byåsen-Orkanger IF 0-4
Heimdal-Orkanger IF 1-0
J14 - pulje F
Meldal FK-Hommelvik 2-4
Inderøy 2-Meldal FK 2-3
Meldal FK-Brunflo 0-0
J14 - pulje K
Nidelv-KIL/Hemne 2-1
KIL/Hemne 1-Ragunda/Strömsund 2-0
Utleira 2-KIL/Hemne 1-1
J15 - pulje A
Orkla FK-Vuku 3-0
Grong/Hållingen-Orkla FK 2-2
Offerdals-Orkla FK 0-8
J15 - pulje F
Sundsvalls-Orkanger IF 2-1
Orkanger IF-Skogn 3-4
Lånke-Orkanger IF 0-4
J15 - pulje G
Malvik-Skaun BK 1-1
Skaun BK-Egge 1-0
Pandora-Skaun BK 6-0
J16 - pulje A
Ragunda/Strömsund-Orkla FK/Orkanger IF 0-4
Orkla FK/Orkanger IF-Bergs 2-1
Sparbu-Steinkjer-Orkla FK/Orkanger IF 1-2
J16 - pulje D
Frösö/KD-Meldal FK 5-0
Meldal FK-Grand Bodø 1-5
Meldal FK-Sverre 1-5
Avisa Sør-Trøndelag oppdaterer saken daglig med flere resultater (sist oppdatert 04/07/18 klokken 15:10).
Har du bilder eller rapport fra cupen? Ta kontakt!